Nejlepší je lhát voličům rovnou na plakátech. Prezident nemá totiž na chod vlády vůbec žádný (ústavou daný) vliv. Myšlenka, že by ji snad mohl na základě přání svých voličů odvolat, je už čistě v žánru sci-fi.

Pan Miloš Zeman (a jeho volební tým) se tedy dopouštějí podvodu na českém voliči. Ten totiž uvěří, že prezident může ovlivnit podobu vládní politiky, nebo snad stanovit, jak dlouho bude současná vláda u moci. NEMŮŽE! Jedině poslanecké sněmovna může vládu odvolat (vyslovit ji nedůvěru) a až na základě tohoto rozhodnutí se pokračuje v dalších (Ústavou daných) krocích.

Heslo na plakátě je tedy z výše uvedených faktů - nesplnitelným slibem. Dokonce víc, je výsměchem každému občanovi České republiky. Už při jeho tvorbě totiž autor počítal s neznalostí Ústavy u cílové skupiny. Je to úplně stejné, jako když se nám snažili politici vnutit při volbách do obecních zastupitelstev myšlenku, že je v jejich moci nám snížit daně.

Miloš Zeman se tímto plakátem rozhodl dále deformovat pohled českého občana na fungování jeho státu. Místo aby kultivoval pohled na českou politickou scénu, přináší jen další plané sliby. NE pane Zemane, nemáme zde prezidentskou demokracii a vy tuto vládu STOPNOUT nemůžete, i kdyby jste stokrát stromy objímal. 

A já věřím, že český volič Vám na toto lživé heslo – neskočí.   

Autor: Filip Zajíček | pondělí 21.1.2013 8:00 | karma článku: 23.17 | přečteno  1432x
Líbil se Vám tento článek? Přidejte si blogera mezi oblíbené a my Vám pošleme e-mail, když napíše další článek
Přidej k oblíbeným